$16,699.00
Team Winnebagoland Marine Center | Oshkosh, Wisconsin
Discover the brand‑new 2026 Yamaha GP HO™ Personal Watercraft – a sleek 3‑passenger model that delivers power, performance, and comfort on every ride.
Discover the brand‑new 2026 Yamaha GP HO™ Personal Watercraft – a sleek 3‑passenger model that delivers power, performance, and comfort on every ride.
The Yamaha GP HO™ comes equipped with a Connext 4.3‑inch fuel gauge screen, dual mirrors, watertight USB & 12V outlets enhanced by accent lighting, footwell drains, durable deck mats, a tow hook for towing accessories, and a maintenance‑free battery system.
Experience the combination of Yamaha’s renowned engineering with modern amenities. Whether cruising solo or sharing the ride with friends, this personal watercraft delivers an unparalleled aquatic adventure.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2958 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | GP HO™ | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YAMA0765K526 | |
| Engine Hours | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 4-cylinder, 4-stroke, 1.9 Liter High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1898CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11' |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 gal |
| Storage Capacity | 28.4 gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 2.6 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 714 lbs |
| Features | |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen: 4.3 |
| Features | Molded Cooler Storage in Bow | Dual Mirrors | Watertight with USB & 12V Outlet with Accent Lighting | Footwell Drains | Deck Mats | Tow Hook | Maintanence-free Battery |
| Dry Weight | 714 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.