Contact for Price
Germaine Marine | Mesa, Arizona
2025 Supra SE 575
The Supra SE 575 is the pinnacle of modern watercraft design, blending contemporary luxury with timeless refinement to deliver unforgettable wakeboarding adventures.
2025 Supra SE 575
The Supra SE 575 is the pinnacle of modern watercraft design, blending contemporary luxury with timeless refinement to deliver unforgettable wakeboarding adventures.
| Basic Specs | |
|---|---|
| Location | Mesa, AZ |
| Condition | New |
| Stock Number | AZST113 |
| Year | 2025 |
| Make & Model | Supra SE 575 |
| Vehicle Type | Boat – Wakeboard/Ski/Wakesurf |
| Engine & Performance | |
| Engine | Indmar Raptor 575SC (510 hp) |
| Propulsion Type | Single Inboard, Powered |
| Fuel Capacity | 83 gallons |
| Dimensions & Capacities | |
| Overall Length | 24 ft 5″ (26′ 7″ with platform) |
| Beam | 8 ft 6″ |
| Draft | 29″ |
| Seating Capacity | 18 persons |
| Optional Features | |
| |
| Weight Details | |
| Total Weight (Dry) | 6,750 lb |
| Maximum Capacity / Ballast | 4,700 lb |
Designed for the ultimate wakeboarding experience, the 2025 Supra SE 575 combines power, precision, and comfort. Whether you’re carving waves or launching new tricks, this boat delivers performance that meets every rider’s expectations.
| Location | Mesa AZ | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | AZST113 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Supra | |
| Model | SE 575 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Ski/Wakeboard/Wakesurf | |
| Brand | Supra | |
| VIN | ISRST113D525 | |
| Engine | Indmar Raptor 575SC | |
| Propulsion | Single Inboard | |
| LOA (Length) | 24 ft 5 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Actual Location | Mesa, AZ | |
| Engine Power | 510 HP | |
| Engine Hours | 1 | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 6750 lbs | |
| Hull Material | Fiberglass | |
| Color | Iced Coffee/Graphite | |
| Interior Color | Khaki | |
| Max Persons | 18 | |
| Fuel Capacity | 83 gal | |
| Features May Include | GPS Depthsounder Bimini Top Wakeboard / Ski Tower Soundsystem Powered Tower Touch Screen Bluetooth |
| Dimensions | |
| Overall Length | 24' 5" |
| Length | With Platform: 26’ 7" | On Trailer: 29’ 6" |
| Height | On Trailer (Tower Up): 11' 11" | Height On Trailer (Tower Down w/Racks off): 8' 5" |
| Width | 102" | Trailer: 102" |
| Draft | 29" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 83 Gal |
| Seating Capacity | 18 persons |
| Weight, Maximum Capacity | 2,800 lbs | Ballast: 4,700 lbs |
| Weights | |
| Weight | 6,500 lbs | With Trailer: 8,200 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | 575 hp |
| Length | 24ft 5in |
| Beam | 8ft 6in |
| Dry Weight | 6750 lbs approx. |
| Max Weight Capacity | 2,800 lbs | Ballast: 4,700 lbs approx. |
| Max Persons | 18 |
| Engine Power | 510 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.