Contact for Price
Germaine Marine | Mesa, Arizona
Experience the pinnacle of watercraft innovation with the 2025 Supra SE 575. This luxury wakeboarding vessel blends modern design with proven performance to deliver unforgettable rides on any lake or river.
Experience the pinnacle of watercraft innovation with the 2025 Supra SE 575. This luxury wakeboarding vessel blends modern design with proven performance to deliver unforgettable rides on any lake or river.
| Location | Mesa, AZ |
|---|---|
| Status | New |
| Stock Number | AZ026H |
| Year | 2025 |
| Make & Model | Supra SE 575 |
| Vehicle Type | Boat (Ski/Wakeboard) |
| VIN | ISRST026H425 |
| Engine | Indmar Raptor 575SC – 510 hp |
| Length & Beam | 24 ft 5″ L × 8 ft 6″ W |
| Weight (Dry) | 6,750 lb |
| Hull Material | Fiberglass |
| Color Scheme | White / Pacific Blue exterior; Graphite / Pacific Blue interior |
| Fuel Capacity | |
| Seating & Capacity | 18 passengers, 2,800‑lb maximum weight (4,700 lbs ballast) |
| Dimensions (With Platform / Trailer) | 26′ 7″/29′ 6″; Height 11′ 11″ tower up or 8′ 5″ tower down |
Built to deliver excitement, comfort, and cutting‑edge technology, the 2025 Supra SE 575 stands ready for any adventure on the water.
| Location | Mesa AZ | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | AZ026H | |
| Year | 2025 | |
| Make | Supra | |
| Model | SE 575 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Ski/Wakeboard | |
| Brand | Supra | |
| VIN | ISRST026H425 | |
| Engine | Indmar Raptor 575SC | |
| LOA (Length) | 24 ft 5 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 510 HP | |
| Engine Hours | 1 | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 6750 lbs | |
| Hull Material | Fiberglass | |
| Color | White/Pacific Blue | |
| Interior Color | Graphite/Pacific Blue | |
| Fuel Capacity | 83 gal | |
| Features May Include | GPS Depthsounder Swim Ladder Bimini Top Wakeboard / Ski Tower Soundsystem Powered Tower Touch Screen Bluetooth Swim Platforms |
| Dimensions | |
| Overall Length | 24' 5" |
| Length | With Platform: 26’ 7" | On Trailer: 29’ 6" |
| Height | On Trailer (Tower Up): 11' 11" | Height On Trailer (Tower Down w/Racks off): 8' 5" |
| Width | 102" | Trailer: 102" |
| Draft | 29" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 83 Gal |
| Seating Capacity | 18 persons |
| Weight, Maximum Capacity | 2,800 lbs | Ballast: 4,700 lbs |
| Weights | |
| Weight | 6,500 lbs | With Trailer: 8,200 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | 575 hp |
| Length | 24ft 5in |
| Beam | 8ft 6in |
| Dry Weight | 6750 lbs approx. |
| Max Weight Capacity | 2,800 lbs | Ballast: 4,700 lbs approx. |
| Max Persons | 18 |
| Engine Power | 510 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.