Contact for Price
Germaine Marine | Mesa, Arizona
Discover the 2026 Supra SA 450 – a premium boat engineered for high‑performance water sports and built to deliver both style and versatility.
Discover the 2026 Supra SA 450 – a premium boat engineered for high‑performance water sports and built to deliver both style and versatility.
| Year | 2026 |
| Make & Model | Supra SA 450 |
| Length (LOA) | 22 ft 5 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Maximum Capacity | 15 persons |
| Engine Power | 410 HP |
| Fuel Type & Capacity | Gas, 67 gal |
| Hull Material | Fiberglass |
| Exterior Color | Candy Apple/Black Metal Flake |
| Interior Colors | Light/Dark Graphite |
| Location (Current) | Mesa, AZ |
| VIN | ISRSX032I526 |
This 2026 Supra SA 450 is a brand‑new, high-performance boat that blends cutting‑edge technology with luxurious comfort. Ideal for wakeboarders, skiers, and watersurfers who demand the best in speed, stability, and style.
| Location | Mesa AZ | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | AZSX032 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Supra | |
| Model | SA 450 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Ski/Wakeboard/Wakesurf | |
| VIN | ISRSX032I526 | |
| Engine | Indmar Raptor 450 | |
| Propulsion | Single Inboard | |
| LOA (Length) | 22 ft 5 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Actual Location | Mesa, AZ | |
| Number of Engines | 1 | |
| Engine Power | 410 HP | |
| Engine Hours | 1 | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 6500 lbs | |
| Hull Material | Fiberglass | |
| Color | Candy Apple/Black Metal Flake | |
| Interior Color | Light/Dark Graphite | |
| Max Persons | 15 | |
| Fuel Capacity | 67 gal | |
| Features May Include | GPS Depthsounder Bimini Top Wakeboard / Ski Tower Soundsystem Powered Tower Touch Screen Bluetooth Swim Platforms |
| Length | 22ft 5in |
| Beam | 8ft 6in |
| Dry Weight | 6500 lbs approx. |
| Engine Power | 410 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.