$109,000.00
Mastercraft Boats of Utah | Page, AZ
| Condition | Used |
|---|---|
| Stock Number | UB-K3C323 |
| Year | 2023 |
| Make | MasterCraft |
| Model | NXT24 |
| Vehicle Type | Boat |
| Category | Bowrider |
| VIN | MBC6BMK3C323 |
| Dimensions | |
| Length | 24 ft (7.3 m) |
| Height | 115.5 in (2.93 m) |
| Beam | 102 in (2.59 m) |
| Draft | 29 in (0.74 m) |
| Interior Width | 82.5 in (2.08 m) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 65 gallons (246 L) |
| Seating Capacity | 16 people |
| Storage Space | 158 cu ft (4.47 ... |
| Condition | Used |
|---|---|
| Stock Number | UB-K3C323 |
| Year | 2023 |
| Make | MasterCraft |
| Model | NXT24 |
| Vehicle Type | Boat |
| Category | Bowrider |
| VIN | MBC6BMK3C323 |
| Dimensions | |
| Length | 24 ft (7.3 m) |
| Height | 115.5 in (2.93 m) |
| Beam | 102 in (2.59 m) |
| Draft | 29 in (0.74 m) |
| Interior Width | 82.5 in (2.08 m) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 65 gallons (246 L) |
| Seating Capacity | 16 people |
| Storage Space | 158 cu ft (4.47 m³) |
| Maximum Load with SurfStar Ballast | 3,300 lb (1,496 kg) | 2,250 lb (1,020 kg) |
| Weight Details | |
| Dry Weight | 5,000 lbs (2,268 kg) |
| Key Features | |
| Hull Design | Vector Drive |
| Condition | USED | |
| Stock Number | UB-K3C323 | |
| Year | 2023 | |
| Make | MasterCraft | |
| Model | NXT24 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | MBC6BMK3C323 |
| Dimensions | |
| Length | Boat: 24’ (7.3 M) |
| Height | Boat: 115.5" (2.93 M) |
| Beam | 102" (2.59 M) |
| Draft | 29" (.74 M) |
| Width | Interior: 82.5" (2.08 M) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 65 Gal (246 L) |
| Seating Capacity | 16 Persons |
| Storage Capacity | 158 Cu Ft (4.47 Cu M) |
| Weight, Maximum Capacity | Ballast with SurfStar: 3,300 Lbs (1,496 Kg) | 2,250 Lbs (1,020 Kg) |
| Weights | |
| Weight | 5,000 Lbs (2,268 Kg) |
| Features | |
| Hull Type | Vector Drive |
| Beam | 8ft 6in |
| Max Weight Capacity | Ballast with SurfStar: 3,300 Lbs (1,496 Kg) | 2,250 Lbs (1,020 Kg) approx. |
| Max Persons | 16 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.