$209,700.00
Mastercraft Boats of Utah | Page, AZ
Status: Pre‑owned, excellent condition.
| Stock Number | UB-C3C323 |
|---|---|
| Year | 2023 |
| Make | MasterCraft |
| Model | X24 |
| Vehicle Type | Boat – Bowrider |
| VIN | MBCYHNC3C323 |
Status: Pre‑owned, excellent condition.
| Stock Number | UB-C3C323 |
|---|---|
| Year | 2023 |
| Make | MasterCraft |
| Model | X24 |
| Vehicle Type | Boat – Bowrider |
| VIN | MBCYHNC3C323 |
This MasterCraft X24 offers a blend of speed, comfort and spaciousness. Ideal for family outings or recreational cruising on lakes and coastal waters. Its robust construction, generous seating and ample storage make it a top choice among used bowrider enthusiasts searching for quality 2023 models in prime condition.
| Condition | USED | |
| Stock Number | UB-C3C323 | |
| Year | 2023 | |
| Make | MasterCraft | |
| Model | X24 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | MBCYHNC3C323 |
| Dimensions | |
| Length | Boat: 24' 2" (7.37 M) |
| Height | Boat: 125" (3.17 M) |
| Beam | 102" (2.59 M) |
| Draft | 30" (0.76 M) |
| Width | Interior: 87" (2.21 M) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 85 Gal (322 L) |
| Seating Capacity | 18 Persons |
| Storage Capacity | 106 Cu Ft. (3.0 Cu M) |
| Weight, Maximum Capacity | Ballast with SurfStar: 4,300 Lbs (1,950 Kg) | 2,550 Lbs (1,157 Kg) |
| Weights | |
| Weight | 6,100 Lbs (2,767 Kg) |
| Features | |
| Hull Type | Vector Drive |
| Beam | 8ft 6in |
| Max Weight Capacity | Ballast with SurfStar: 4,300 Lbs (1,950 Kg) | 2,550 Lbs (1,157 Kg) approx. |
| Max Persons | 18 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.