Contact for Price
PYY Marine | Pasadena, MD
Discover the new Cape Horn 22 – a fresh take on the classic centre‑console design that delivers both comfort and performance for serious anglers.
Discover the new Cape Horn 22 – a fresh take on the classic centre‑console design that delivers both comfort and performance for serious anglers.
The Cape Horn 22 delivers a reliable, high‑performance centre console boat that meets the demands of modern offshore fishing. Its thoughtful layout and durable construction make it an ideal choice for both seasoned and aspiring anglers looking to explore deeper waters with confidence.
| Condition | NEW |
|---|---|
| Year | 2027 |
| Make | Cape Horn |
| Model | 22OS |
| Vehicle Type | Boat |
| Category | Center Console |
| LOA (Length) | 22 ft 9 in |
| Beam (Width) | 9 ft 1 in |
| Propulsion Type | Powership |
| Dry Weight | 2,775 lbs |
| Fuel Capacity | 127 gal |
| Condition | NEW | |
| Year | 2027 | |
| Make | Cape Horn | |
| Model | 22OS | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Center Console | |
| LOA (Length) | 22 ft 9 in | |
| Beam (Width) | 9 ft 1 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Dry Weight | 2775 lbs | |
| Fuel Capacity | 127 gal |
| Length | 22ft 9in |
| Beam | 9ft 1in |
| Dry Weight | 2775 lbs approx. |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.