$154,989.00
Dewitt Marine | Bellaire, Michigan
The newest Bennington 25RFBASR Tritoon, a stunning 27‑foot vessel launched for 2025, is now available at Dewitt Marine in Bellaire, Michigan.
The newest Bennington 25RFBASR Tritoon, a stunning 27‑foot vessel launched for 2025, is now available at Dewitt Marine in Bellaire, Michigan.
| Feature | Detail |
|---|---|
| Length | 27 ft 0 in |
| Beam | 8 ft 6 in |
| Hull Material | Aluminum |
| Engine Type | Mercury V10, 400 HP |
| Fuel Capacity | 73 gallons (gas) |
| Status | New and ready for delivery |
| Location | Bellaire, Michigan |
Dewitt Marine’s knowledgeable team is eager to help you find the perfect 2025 Bennington 25RFBASR. Whether you’re looking for a new boat or exploring pre‑owned options, our showroom in Michigan offers a wide selection of Tritoons tailored to your needs.
Dewitt Marine
6509 Crystal Springs Rd,
Bellaire, MI 49615
Call today or visit us for an on‑site experience. Let our experts guide you in choosing the ideal Tritoon boat to bring home.
| Retail Price | $233,423.00 | |
| Sale Price | $154,989.00 | |
| Location | Bellaire, Michigan | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 3506 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Bennington | |
| Model | 25RFBASR | |
| HIN | ETWR8353G425 | |
| Color | White | |
| Engine | Mercury 400XLV10 | |
| Length | 27' 0" | |
| Beam | 8'6" | |
| Horsepower | 400 | |
| Engine Hours | 0 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Aluminum | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available |
| Length | 28ft 0in |
| Beam | 8ft 6in |
| Engine Power | 400 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.