$120,600.00
Blue Lagoon Boating Center | Harrison Township, Michigan
The Sea Born LX24, a 23‑foot 9″ center console designed for both performance and comfort, offers the perfect blend of size and versatility. Built from lightweight composite materials with generous freeboard, this vessel is ideal for families who want ample space to fish, play, or simply enjoy scenic views from its forward or rear lounges.
Key ...
[read more]The Sea Born LX24, a 23‑foot 9″ center console designed for both performance and comfort, offers the perfect blend of size and versatility. Built from lightweight composite materials with generous freeboard, this vessel is ideal for families who want ample space to fish, play, or simply enjoy scenic views from its forward or rear lounges.
Key features include:
The LX24 is fully equipped to deliver a smooth ride whether you’re cruising the open water or navigating tight inlets.
| Feature | |
|---|---|
| Sale Price | $120,000.00 |
| Location | Petersburg Township, Michigan |
| Condition | New |
| Availability | In Stock |
| Year | 2024 |
| Make | Sea Born |
| Model | LX24 Center Console LE |
| HIN | SVTL4461B424 |
| Color | Sharkskin Blue |
| Engine | Yamaha 300 hp Outboard |
| Length | 23' 9" |
| Beam | 8.5' |
| Propulsion | Single Outboard |
| Bullion Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gasoline |
| Status | Available |
The price excludes tax, title and registration fees, preparation costs, or freight charges.
| Sale Price | $120,600.00 | |
| Location | Harrison Township, Michigan | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Year | 2024 | |
| Make | Sea Born | |
| Model | LX24 Center Console LE | |
| HIN | SVTL4461B424 | |
| Color | Sharkskin Blue | |
| Engine | Yamaha | |
| Length | 23' 9" | |
| Beam | 8.5 | |
| Horsepower | 300 | |
| Engine Hours | 0 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available |
| Length | 23ft 9in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 300 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.