$129,988.00
Spicer's Boat City | Houghton Lake, MI
Introducing the 2024 Bennington 25 RSBWA, a premier luxury performance pontoon that blends exhilarating speed with ultimate comfort.
The R Line series redefines what you expect from a recreational boat. Whether you desire high‑speed thrills or relaxed entertaining, the 25 RSBWA delivers both. Its powerful engine and sleek ...
[read more]Introducing the 2024 Bennington 25 RSBWA, a premier luxury performance pontoon that blends exhilarating speed with ultimate comfort.
The R Line series redefines what you expect from a recreational boat. Whether you desire high‑speed thrills or relaxed entertaining, the 25 RSBWA delivers both. Its powerful engine and sleek hull provide responsive handling, while spacious cabins offer premium amenities for guests.
The 25 RSBWA features 25″ pontoons, anodized raised rails, and custom stainless steel cleats. Enhanced LED docking lights illuminate the boat at night while a full‑length extruded anodized skirting protects against splashes.
The Bennington 25 RSBWA is the ultimate choice for those seeking a blend of performance and luxury on the water. Experience unmatched comfort, advanced features, and superior craftsmanship with every cruise.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B273246 | |
| Year | 2024 | |
| Make | Bennington | |
| Model | 25 RSBWA | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| VIN | ETWP6978K324 | |
| Freight prep | 2499 | |
| Color | Midnight Black/Satin Black | |
| LOA (Length) | 24 ft | |
| Engine Power | 350 | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Overall Length | 27' 3" |
| Length | Pontoon: 25' 4" | Deck: 27' 1" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 25" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 35.2 Gal |
| Engine | |
| Engine | Configuration: Single Outboard |
| Fuel Type | Gasoline |
| Length | 24ft 0in |
| Engine Power | 350 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.