$51,999.00
Spicer's Boat City | Houghton Lake, MI
Discover the 2026 Four Winns H1 Freedom – a new‑generation entry‑level boat that blends sleek styling, spacious comfort and effortless handling into one versatile package.
Discover the 2026 Four Winns H1 Freedom – a new‑generation entry‑level boat that blends sleek styling, spacious comfort and effortless handling into one versatile package.
The 2026 Four Winns H1 Freedom is engineered for first‑time boaters who demand style, space and ease of use. Whether you’re cruising a lake or relaxing on the deck, this vessel delivers an unmatched blend of performance, comfort and modern aesthetics.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | BF00187217 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Four Winns | |
| Model | H1 Freedom | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Sport Boat | |
| VIN | PFWLD230E526 | |
| Freight prep | 1499 | |
| Color | Black/Red Tape Stripe | |
| Engine Power | 0 | |
| LOA (Length) | 20 ft | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Overall Length | 20'1" (6.1 m) |
| Beam | 8'4" (2.54 m) |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 11 persons (8 CE) |
| Fuel Capacity | 32 Gal (121 L) |
| Weights | |
| Weight | 3500 lbs (1590 kg) |
| Length | 20ft 0in |
| Max Persons | 11 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.