Contact for Price
Spicer's Boat City | Houghton Lake, MI
Experience the pinnacle of pontoon luxury with the 2026 Premier 230 Solaris RL CL. Designed for performance, comfort, and style, this modern pontoon delivers a superior ride on any water.
Experience the pinnacle of pontoon luxury with the 2026 Premier 230 Solaris RL CL. Designed for performance, comfort, and style, this modern pontoon delivers a superior ride on any water.
| Dimensions & Capacity | |
| Length: | 24' 5" |
| Width: | 8' 6" |
| Seating Capacity: | 15‑17 persons |
| Weight | |
| Hull Weight: | 2400–3000 lbs |
| Engine Power Options | |
| Power Range: | 250‑350 hp |
This Premier 230 Solaris RL CL combines cutting‑edge technology, luxurious materials, and exceptional performance to offer the ultimate pontoon experience for families, groups, or solo adventures.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 130454 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Premier | |
| Model | 230 Solaris RL - CL | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| VIN | PMY17529L526 | |
| Freight prep | 2,999 | |
| Color | Black/Black | |
| Engine Power | 0 | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Length | 24' 5" |
| Width | 8' 6" |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 15-17 Persons |
| Weights | |
| Weight | 2400-3000 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | 250-350 hp |
| Max Persons | 15 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.