$25,000.00
Brown's Auto & Marine | Newport, NH
| Condition | USED | |
| Year | 2014 | |
| Make | Crownline | |
| Model | 195 SS | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | KIS79704G215 | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Overall Length | 19' 5" (5.9 M) |
| Beam | 92" (2.33 M) |
| Draft | Up: 16" (41 cm) / Down: 32" (81 cm) |
| Dead Rise | 18° |
| Weights | |
| Weight | 3340-3640 LBS (1515-1651 KG) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 25 GAL (95 L) |
| Seating Capacity | 8 Persons |
| Weight, Maximum Capacity | 1160 LBS (527 KG) |
| Engine | |
| Maximum Power At Shaft | 260 HP |
| Max Weight Capacity | 1160 LBS (527 KG) approx. |
| Max Persons | 8 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.