$19,995.00
New Jersey Outboards | Bayville, New Jersey
Discover this pristine 2005 Sea Hunt 202 Triton ready for adventure on the water. Equipped with a powerful Yamaha 200‑hp two‑stroke motor, it’s accompanied by a sturdy Sea Lion roller trailer and all essential accessories to ensure smooth sailing.
Discover this pristine 2005 Sea Hunt 202 Triton ready for adventure on the water. Equipped with a powerful Yamaha 200‑hp two‑stroke motor, it’s accompanied by a sturdy Sea Lion roller trailer and all essential accessories to ensure smooth sailing.
This boat, its motor, and trailer are all in excellent condition—cleaned thoroughly and ready to hit the waves immediately.
| Sale Price | $19,995.00 |
| Location | Bayville, New Jersey |
| Status | Available |
| Condition | Pre‑Owned |
| Year | 2005 |
| Make & Model | Sea Hunt 202 Triton |
| Color | Green |
| Engine Type | Yamaha 200 TXR |
| Length | 20 ft 0″ |
| Beam | 8 ft 1 in |
| Horsepower | 200 hp |
| Engine Hours | 616 hrs |
| Propulsion | Single Outboard |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gas/Oil Mix |
| Dry Weight | 1,900 lb |
| Stock Number | SH2645A |
| Sale Price | $19,995.00 | |
| Location | Bayville, New Jersey | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Stock Number | SH2645A | |
| Year | 2005 | |
| Make | Sea Hunt | |
| Model | 202 Triton | |
| Color | Teal | |
| Engine | Yamaha 200 TXR | |
| Length | 20' 0" | |
| Beam | 8ft 1in | |
| Horsepower | 200 | |
| Engine Hours | 616 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas/Oil Mix | |
| Dry Weight | 1900 | |
| Status | Available |
| Length | 20ft 0in |
| Beam | 8ft 1in |
| Engine Power | 200 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.