$47,950.00
New Jersey Outboards | Bayville, New Jersey
Explore the 2024 Hurricane SunDeck 191 OB, a top‑rated deck boat designed for both rough and shallow water adventures.
Explore the 2024 Hurricane SunDeck 191 OB, a top‑rated deck boat designed for both rough and shallow water adventures.
| Model Year | 2024 |
|---|---|
| Manufacturer | Hurricane |
| Length Overall (LOA) | 18' 10" |
| Breadth | 8'5" |
| Engine Type | Yamaha F150 XC Outboard |
| Horsepower | 150 hp |
| Transmission | Four Stroke |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dry Weight | 2400 lbs |
| Status | Available – In Stock Now! |
| Location | Bayville, New Jersey |
| Sale Price (Excluding Dealer Fees) | $47,950.00 |
The 2024 Hurricane SunDeck 191 OB blends rugged capability with luxurious comfort—ideal for water enthusiasts who demand performance without compromising style.
| Sale Price | $47,950.00 | |
| Location | Bayville, New Jersey | |
| Condition | New | |
| Stock Number | HU2415 | |
| Year | 2024 | |
| Make | Hurricane | |
| Model | SunDeck 191 OB | |
| HIN | GDY77033B424 | |
| Color | Intercoast | |
| Engine | Yamaha F 150 XC Outboard Engine | |
| Length | 18' 10" | |
| Beam | 8'5" | |
| Horsepower | 150 | |
| Transmission | Four Stroke | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 2400 | |
| Status | Available |
| Length | 18ft 10in |
| Beam | 8ft 5in |
| Engine Power | 150 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.