$27,203.00
Lake Hopatcong Marine | Lake Hopatcong, New Jersey
Lund 1650 Angler – New 2025 Model
| Sale Price | $27,203.00 |
| Location | Lake Hopatcong, New Jersey |
| Status | Available |
| Condition | New |
| Year | 2025 |
| Make | Lund |
| Model | 1650 Angler |
| HIN | US-LBBMB227H425 |
| Engine Brand | Mercury |
| Horsepower | 50 HP |
| Propulsion Type | Single Outboard |
| Fuel Type | Gasoline |
| Length | 16' 6" |
This brand‑new Lund 1650 Angler from the 2025 production year offers a ...
[read more]Lund 1650 Angler – New 2025 Model
| Sale Price | $27,203.00 |
| Location | Lake Hopatcong, New Jersey |
| Status | Available |
| Condition | New |
| Year | 2025 |
| Make | Lund |
| Model | 1650 Angler |
| HIN | US-LBBMB227H425 |
| Engine Brand | Mercury |
| Horsepower | 50 HP |
| Propulsion Type | Single Outboard |
| Fuel Type | Gasoline |
| Length | 16' 6" |
This brand‑new Lund 1650 Angler from the 2025 production year offers a powerful Mercury 50 horsepower outboard engine, perfect for anglers seeking reliable performance on Lake Hopatcong. With its compact 16-foot length and efficient gas propulsion, this vessel is ready to deliver smooth handling and ample fishing space right away.
| Sale Price | $27,203.00 | |
| Location | Lake Hopatcong, New Jersey | |
| Condition | New | |
| Year | 2025 | |
| Make | Lund | |
| Model | 1650 Angler | |
| HIN | US-LBBMB227H425 | |
| Engine | Mercury | |
| Length | 16' 6" | |
| Horsepower | 50 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available |
| Length | 16ft 6in |
| Engine Power | 50 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.