$74,997.00
Boat Masters Marine | Akron, OH
The latest 2026 Bennington S Swingback 22 SSB is a standout 22‑foot tritoon boat now available at our Ohio showroom. Designed for both performance and comfort, this model offers versatile seating options, advanced safety features, and premium styling that appeals to boating ...
[read more]The latest 2026 Bennington S Swingback 22 SSB is a standout 22‑foot tritoon boat now available at our Ohio showroom. Designed for both performance and comfort, this model offers versatile seating options, advanced safety features, and premium styling that appeals to boating enthusiasts across the region.
If you’re searching for a new or pre‑owned Tritoon boat in Akron, Ohio, the 2026 Bennington S Swingback 22 SSB is an excellent choice. Visit our dealership at 5290 Manchester Rd to experience this vessel firsthand and let our knowledgeable team help you find the perfect tritoon boat for your needs.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | BENS8411 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Bennington | |
| Model | S Swingback 22 SSB | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Tritoon | |
| Engine | YAMAHA F150 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| LOA (Length) | 22 ft | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 150 HP | |
| Fuel Type | Gas | |
| Features May Include | Sonar GPS Depthsounder Swim Ladder Bimini Top Soundsystem Fixed Ski Tow Bar Touch Screen Bluetooth |
| Dimensions | |
| Overall Length | 22' 11.5" |
| Length | Pontoon: 21' 4"| Deck: 21' 6" |
| Transom Height | 20" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 25" |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 10 Persons |
| Fuel Capacity | 23.9 Gal |
| Weights | |
| Weight | Hull (no engine): 2379/2801 lbs |
| Engine | |
| Engine Type | Single Outboard |
| Engine Power | 115 HP |
| Electric | |
| Gauges | Pontoon: 0.08 |
| Fuel System | |
| Fuel Type | Gasoline |
| Length | 22ft 0in |
| Max Persons | 10 |
| Engine Power | 150 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.