$54,995.00
Buckeye Sports Center | Huron, Ohio
The 2023 Bayliner DX2250 is a top‑rated family‑friendly sterndrive cruiser that blends style with comfort and performance.
The 2023 Bayliner DX2250 is a top‑rated family‑friendly sterndrive cruiser that blends style with comfort and performance.
Specifications:
| 2023 Bayliner DX2250 – Pre-Owned | |
| Sale Price | $59,995.00 |
| Location | Huron |
| Status | Available |
| Year | 2023 |
| Make & Model | Bayliner DX2250 |
| Color | Black |
| Engine Type | MerCruiser 250 HP ECT 4.5L MPI sterndrive (Alpha‑1 Outdrive) |
| Length | 22′ 0″ |
| Beam | 8′6″ |
| 250 HP | |
| Engine Hours | 10 hrs |
| Propulsion | Single I/O |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dried Weight | 4,065 lb |
| Trailer Height | 7′10″ |
| Stock Number | U25032 |
This Bayliner DX2250 delivers a blend of comfort, safety and performance ideal for family outings on lakes or coastal waters.
| Sale Price | $54,995.00 | |
| Location | Huron | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Stock Number | U25032 | |
| Year | 2023 | |
| Make | Bayliner | |
| Model | DX2250 | |
| Color | Black | |
| Engine | Mercruiser | |
| Length | 22' 0" | |
| Beam | 8'6" | |
| Horsepower | 250 | |
| Engine Hours | 10 | |
| Propulsion | Single I/O | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 4065 | |
| Status | Available | |
| Height | On Trailer: 7'10" |
| Length | 22ft 6in |
| Beam | 8ft 6in |
| Engine Power | 250 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.