$72,995.00
Buckeye Sports Center | Huron, Ohio
Experience the 2023 Stingray 231DC
The 231DC is a premium dual‑console dayboat that delivers exceptional comfort, versatility and dynamic performance in an elegant design.
Experience the 2023 Stingray 231DC
The 231DC is a premium dual‑console dayboat that delivers exceptional comfort, versatility and dynamic performance in an elegant design.
| Year: | 2023 |
| Make/Model: | Stingray 231DC |
| Engine: | MERCURY 225 HP |
| Length: | 23' 8" |
| Beam: | 101" |
| Lug Weight: | 3,648 lbs |
| Cockpit Width (Max Molded): | 81.0" (205.7 cm) |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Propulsion: | Single Outboard |
| Status: | Available |
| Location: | Huron |
| Condition: | Pre‑Owned |
| Sale Price: | $72,995.00 |
This 2023 Stingray 231DC combines luxurious comfort with high performance for the ultimate dayboat experience.
| Sale Price | $72,995.00 | |
| Location | Huron | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | U25035 | |
| Year | 2023 | |
| Make | Stingray | |
| Model | 231DC | |
| HIN | PNYUS2JNJ223 | |
| Color | BLACK & WHITE | |
| Engine | MERCURY 225 | |
| Length | 23' 8" | |
| Beam | 101" | |
| Horsepower | 225 | |
| Engine Hours | 20 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 3,648 | |
| Status | Available | |
| Width | Cockpit (Max Molded): 81.0" (205.7 cm) |
| Length | 23ft 8in |
| Engine Power | 225 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.