$62,995.00
Buckeye Sports Center | Huron, Ohio
Experience the thrill of the 2024 Scarab 195 Wake ID, a wakeboard cruiser engineered to deliver unmatched excitement and performance on every run. Designed for speed and agility, this boat cuts through turns with precision before creating powerful wakes that keep riders hooked.
Experience the thrill of the 2024 Scarab 195 Wake ID, a wakeboard cruiser engineered to deliver unmatched excitement and performance on every run. Designed for speed and agility, this boat cuts through turns with precision before creating powerful wakes that keep riders hooked.
| Year | 2024 |
| Make & Model | Scarab 195 Wake ID |
| Length | 19 ft (6.06 m) |
| Beam | 8 ft (2.44 m) |
| Engine Power | 300 hp Rotax 300 |
| Propulsion System | Jet Drive |
| Fuel Type | Gasoline |
| Total Height on Trailer (w/out top) | 5 ft 4″ (1.64 m) |
| Total Height on Trailer (with Bimini) | 6 ft 8″ (2.03 m) |
The 2024 Scarab 195 Wake ID is a pre‑owned, fully equipped wakeboard boat that delivers both performance and comfort for the adventurous water enthusiast.
| Retail Price | $69,995.00 | |
| Sale Price | $62,995.00 | |
| Location | Huron | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Stock Number | U25011 | |
| Year | 2024 | |
| Make | Scarab | |
| Model | 195 Wake ID | |
| HIN | PSBSB331J324 | |
| Color | Purple & Black | |
| Engine | Rotax 300 | |
| Length | 19' 0" | |
| Beam | 8' (2.4 m) | |
| Horsepower | 300 | |
| Engine Hours | 4.7 | |
| Propulsion | Jet Drive | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available | |
| Height | Total On Trailer: 5' 4" (1.6 m) | Total on Trailer w/Top: 6' 8" (2 m) |
| Length | 19ft 0in |
| Engine Power | 300 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.