
Contact for Price
Buckeye Sports Center | Huron, Ohio
The 2026 Cobalt Boats R4 delivers an exceptional water experience that turns every outing into a memorable adventure.
The 2026 Cobalt Boats R4 delivers an exceptional water experience that turns every outing into a memorable adventure.
| Location | Huron |
|---|---|
| Status | Available on order – New 2026 model |
| Stock Number | H26025 |
| Year | 2026 |
| Make & Model | Cobalt Boats R4 |
| Color Scheme | Black and Red |
| Engine | Mercruiser 6.2L MPI B3 CAT DTS (300 hp) |
| Dimensions | 24' 3" length, 8' 6" beam |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dry Weight | 5,290 lbs |
| Propulsion | Single I/O shaft |
| Percentage Down Required | 20% |
The 2026 Cobalt Boats R4 combines cutting‑edge technology with luxurious comfort, making it the ideal choice for those who demand excellence on water. Explore this exceptional vessel today and experience why the R4 is a leader in its class.
| Location | Huron | |
| Condition | New | |
| Availability | On Order | |
| Stock Number | H26025 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Cobalt Boats | |
| Model | R4 | |
| Color | Black & Red | |
| Engine | Mercruiser 6.2L MPI B3 CAT DTS | |
| Length | 24' 3" | |
| Beam | 8' 6" | |
| Horsepower | 300 | |
| Propulsion | Single I/O | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 5,290 | |
| Status | Available | |
| Percentage down | 20% |
| Length | 24ft 3in |
| Beam | 8ft 6in |
| Engine Power | 300 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.