$29,995.00
Charles Mill Marina | Mansfield, Ohio
Discover the 2023 Apex Marine 818 E‑Class Lanai, a premier pontoon boat designed for effortless cruising and water play.
Discover the 2023 Apex Marine 818 E‑Class Lanai, a premier pontoon boat designed for effortless cruising and water play.
This 2023 Apex Marine pontoon offers an exceptional blend of comfort, safety and performance for anyone looking to enjoy the water with style.
| Location | Charles Mill Marina | |
| Condition | Pre-owned | |
| Stock Number | 6285 | |
| Year | 2023 | |
| Make | Apex Marine | |
| Model | 818 E-Class Lanai L | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| Engine | 2023 Yamaha 50 | |
| LOA (Length) | 18 ft | |
| Beam (Width) | 8 ft | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 50 HP |
| Dimensions | |
| Overall Length | 19' 7" |
| Length | Pontoon: 18' 3" |
| Dimensions | Deck Size: 8' X 18' | Pontoon Diameter: 25" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 25 gal |
| Weight, Maximum Capacity | 1,830 lbs | Person: 1,250 lbs |
| Seating Capacity | 9 persons. |
| Weights | |
| Dry Weight | Approximate: 1,775 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | Max: 75 HP |
| Length | 18ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
| Dry Weight | Approximate: 1,775 lbs approx. |
| Max Weight Capacity | 1,830 lbs | Person: 1,250 lbs approx. |
| Max Persons | 9 |
| Engine Power | 50 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.