$19,995.00
Charles Mill Marina | Pymatuning Boat Rentals | Mansfield, Ohio
The Pleasure Isle Mahi Series is engineered for serious anglers who need space to store gear and sit comfortably while fishing.
The Pleasure Isle Mahi Series is engineered for serious anglers who need space to store gear and sit comfortably while fishing.
| General Details | |
|---|---|
| Length | 20' |
| Deck Width | 8.5' |
| Pontoon Diameter | 23" |
| Capacity & Power | |
| Fuel Capacity | 12 gallons |
| Seating Capacity | 10 persons |
| Maximum Weight Capacity | 1620 lbs |
| Engine Options | |
| Standard Engine Power | 20 HP (Yamaha) |
| Optional Max Output | 90 HP |
This 2023 Pleasure Isle Mahi pontoon delivers a blend of fishing functionality, passenger comfort, and safety features that make it an ideal choice for both novice and experienced water enthusiasts.
| Location | Pymatuning Boat Rentals | |
| Condition | Pre-owned | |
| Stock Number | PY5273 | |
| Year | 2023 | |
| Make | Pleasure Isle Pontoon Boats | |
| Model | 20' Mahi | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| Brand | Pleasure Isle | |
| Engine | Yamaha | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 20 HP |
| Dimensions | |
| Length | 20' |
| Width | Deck: 8.5' |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 23" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | Fuel Capacity: 12 gallon |
| Seating Capacity | 10 persons |
| Weight, Maximum Capacity | 1620 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | Max: 90 HP |
| Max Weight Capacity | 1620 lbs approx. |
| Max Persons | 10 |
| Engine Power | 20 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.