$19,995.00
Charles Mill Marina | Pymatuning Boat Rentals | Mansfield, Ohio
Discover the 2023 Pleasure Isle Mahi series pontoon boat – a 20‑foot vessel engineered for angling enthusiasts.
Discover the 2023 Pleasure Isle Mahi series pontoon boat – a 20‑foot vessel engineered for angling enthusiasts.
| General Information | |
|---|---|
| Make and Model | Pleasure Isle 20' Mahi Pontoon Boat – 2023 |
| Engine Type | Yamaha, 20 HP (maximum up to 90 HP) |
| Fuel Capacity | 12 gallons |
| Seating Capacity | 10 persons |
| Total Weight Capacity | 1,620 lbs (maximum load) |
| Dimensions | |
| Length | 20 feet |
| Deck Width | 8.5 feet |
| Pontoon Diameter | 23 inches |
| Features & Amenities | |
| Mooring Cleats | 4 × 4.5‑inch |
| Bimini Top | 8 feet, polyester with protective boot and adjustable straps |
| LED Navigation Lights | Port & Starboard |
| Lifeguards | 6 life jackets + throw cushion |
| Horn & Fire Extinguisher | Standard safety equipment included |
| Stereo System | Amp‑powered, Bluetooth capable with two upholstery speakers |
| Storage | Underseat compartments in lounges and fishing chairs |
This 2023 Pleasure Isle Mahi pontoon offers a blend of angling functionality, luxurious comfort, and robust safety features – making it the ideal choice for lakeside adventures.
| Location | Pymatuning Boat Rentals | |
| Condition | Pre-owned | |
| Stock Number | PY5297 | |
| Year | 2023 | |
| Make | Pleasure Isle Pontoon Boats | |
| Model | 20' Mahi | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| Brand | Pleasure Isle | |
| Engine | Yamaha | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 20 HP |
| Dimensions | |
| Length | 20' |
| Width | Deck: 8.5' |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 23" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | Fuel Capacity: 12 gallon |
| Seating Capacity | 10 persons |
| Weight, Maximum Capacity | 1620 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | Max: 90 HP |
| Max Weight Capacity | 1620 lbs approx. |
| Max Persons | 10 |
| Engine Power | 20 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.