$38,995.00
Charles Mill Marina | Mansfield, Ohio
The 2025 Qwest Pontoons E18 Lanai is engineered to deliver the ultimate family boating experience, blending comfort and adventure on every trip.
The 2025 Qwest Pontoons E18 Lanai is engineered to deliver the ultimate family boating experience, blending comfort and adventure on every trip.
Specifications:
| General Information | |
| Location | Charles Mill Marina |
| Condition | New |
| Stock Number | 6194 |
| Vehicle Details | |
| Year | 2025 |
| Make | Qwest Pontoons |
| Model | E18 Lanai Q2 Hull |
| Type | Pontoon Boat |
| Engine & Power | |
| Engine Model | Suzuki DF75 |
| Power Output | 75 HP |
| Dimensions & Capacity | |
| Length (LOA) | 18 ft |
| Breadth (Beam) | 8 ft 6 in |
| Maximum Occupancy | 10 persons |
| Aesthetics & Interior | |
| Exterior Color | Black/Bright Blue |
| Interior Finish | Grey |
This 2025 Qwest E18 Lanai delivers a blend of luxury, performance, and family-friendly features that make every outing memorable. Perfect for weekend getaways or extended adventures on the water.
| Location | Charles Mill Marina | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 6194 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Qwest Pontoons | |
| Model | E18 Lanai Q2 Hull | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| Engine | Suzuki DF75 | |
| LOA (Length) | 18 ft | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 75 HP | |
| Color | Black/Bright Blue | |
| Interior Color | Grey | |
| Max Persons | 10 |
| Length | 18ft 0in |
| Beam | 8ft 6in |
| Engine Power | 75 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.