$40,495.00
Charles Mill Marina | Mansfield, Ohio
Discover the ultimate blend of performance, comfort, and value with the 2025 Starcraft Marine EX 20 C. Designed for both cruising and fishing adventures, this pontoon boat delivers spaciousness at an 8‑foot width and offers five flexible layout options. Its premium features turn heads while keeping costs ...
[read more]Discover the ultimate blend of performance, comfort, and value with the 2025 Starcraft Marine EX 20 C. Designed for both cruising and fishing adventures, this pontoon boat delivers spaciousness at an 8‑foot width and offers five flexible layout options. Its premium features turn heads while keeping costs low.
| Boat Overview | |
|---|---|
| Location | Charles Mill Marina |
| Condition | New |
| Stock Number | 6046 |
| Year | 2025 |
| Make & Model | Starcraft Marine EX 20 C |
| Dimensions & Capacity | |
| Length (LOA) | 20 ft 10 in |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in |
| Max Persons | 10 |
| Engine & Performance | |
| Engine Type | Yamaha V-Max 90 (other options available) |
| Power | 90 HP |
| Propulsion | Powered |
| Colors & Interior | |
| Exterior Color | White |
| Interior Color | Grey |
The 2025 Starcraft Marine EX 20 C is ready to provide unforgettable pontoon boat experiences. Whether you’re cruising along the water or casting a line, this vessel offers reliable performance and exceptional comfort.
| Location | Charles Mill Marina | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 6046 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Starcraft Marine | |
| Model | EX 20 C | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| Engine | Yamaha VMax 90 (other options available) | |
| LOA (Length) | 20 ft 10 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 90 HP | |
| Color | White | |
| Interior Color | Grey | |
| Max Persons | 10 |
| Length | 20ft 10in |
| Beam | 8ft 6in |
| Engine Power | 90 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.