$27,995.00
Charles Mill Marina | Mansfield, Ohio
Explore the 2025 StarCraft Marine LX 20 R Pontoon Boat, now available at a special sale price from Charles Mill Marina.
Explore the 2025 StarCraft Marine LX 20 R Pontoon Boat, now available at a special sale price from Charles Mill Marina.
The fishing version comes with pedestal‑mounted seats and a fully plumbed livewell for fresh catch storage.
| Location | Charles Mill Marina |
| Status | Pre‑owned |
| Stock Number | CM5936 |
| Year | 2025 |
| Make & ModelStarcraft Marine LX 20 R | |
| Type | Pontoon Boat |
| Engine | Yamaha T9.9 (9.9 HP) |
| Total Length | 20 ft 10 in |
| Beam Width | 8 ft |
| Propulsion Type | Powered |
| Maximum Weight Capacity | 1,350 lbs |
| Capacity (People) | 10 persons |
This StarCraft Marine LX 20 R pontoon boat offers exceptional value for anyone seeking a reliable and comfortable watercraft. Enjoy the open waters with this proven, high‑quality vessel.
| Location | Charles Mill Marina | |
| Condition | Pre-owned | |
| Stock Number | CM5936 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Starcraft Marine | |
| Model | LX 20 R | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| Engine | Yamaha T9.9 | |
| LOA (Length) | 20 ft 10 in | |
| Beam (Width) | 8 ft | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 9.9 HP | |
| Max Weight Capacity | 1350 lbs | |
| Max Persons | 10 |
| Length | 20ft 10in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 9.9 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.