$36,195.00
Charles Mill Marina | Mansfield, Ohio
The 2026 StarCraft Marine LX 22 R DH is a versatile, dual‑helm pontoon designed for comfort and performance on the water. With its spacious layout, premium materials, and smooth handling, this model offers an ideal blend of style and functionality.
The 2026 StarCraft Marine LX 22 R DH is a versatile, dual‑helm pontoon designed for comfort and performance on the water. With its spacious layout, premium materials, and smooth handling, this model offers an ideal blend of style and functionality.
| StarCraft Marine LX 22 R DH Details | |
|---|---|
| Location | Charles Mill Marina |
| Condition | New |
| Stock Number | 6233 |
| Year | 2026 |
| Make | Starcraft Marine |
| Model | LX 22 R DH |
| Vehicle Type | Boat |
| Category | Pontoon |
| Engine | Yamaha T9.9 (9.9 HP) |
| LOA (Length) | 22 ft 10 in |
| Beam (Width) | 8 ft |
| Propulsion Type | Pumped‑powered |
| Color | Onyx Exterior, Grey Interior |
| Max Persons | 11 |
The 2026 Starcraft Marine LX 22 R DH offers an unbeatable combination of style, comfort and durability. Whether you’re planning a leisurely cruise or a day of fishing, this pontoon delivers reliable performance and ample storage for all your gear.
| Location | Charles Mill Marina | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 6233 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Starcraft Marine | |
| Model | LX 22 R DH | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| Engine | Yamaha T9.9 | |
| LOA (Length) | 22 ft 10 in | |
| Beam (Width) | 8 ft | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 9.9 HP | |
| Color | Onyx | |
| Interior Color | Grey | |
| Max Persons | 11 |
| Length | 22ft 10in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 9.9 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.