$59,910.00
Fisherman's Central Marine | New Franklin, Ohio
Discover the 2025 Skeeter ZX200, a premium fishing vessel that blends performance, comfort, and advanced technology for an exceptional angling experience.
Discover the 2025 Skeeter ZX200, a premium fishing vessel that blends performance, comfort, and advanced technology for an exceptional angling experience.
| General Information | |
|---|---|
| Year | 2025 |
| Make | Skeeter |
| Model | ZX200 |
| Dimensions | |
| Length Overall (LOA) | 19' 6" |
| Beam | 8 ft |
| Width on Trailer | 100 in |
| Performance & Engine | |
| Engine Type | Yamaha 200 SHO Outboard |
| Horsepower | 200 hp |
| Propulsion | Single outboard |
| Construction & Fuel | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gasoline |
| Additional Details | |
| Maximum Height on Trailer | 83 in |
| Engine Hours | 0 (new) |
| Status | Available for immediate delivery |
| Identification | |
| HIN | STE05937I425 |
| Color Package | Option 8 (customizable) |
The Skeeter ZX200 is engineered for serious anglers who demand high performance and reliability. Its robust construction, advanced electronics suite, and ergonomic layout make it a top choice for both seasoned fishermen and newcomers alike.
| Retail Price | $66,145.00 | |
| Sale Price | $59,910.00 | |
| Location | New Franklin | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | 3218 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Skeeter | |
| Model | ZX200 | |
| HIN | STE05937I425 | |
| Color | Option 8 | |
| Engine | Yamaha 200 SHO | |
| Length | 19' 6" | |
| Beam | 8 | |
| Horsepower | 200 | |
| Engine Hours | 0 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available | |
| Width | on Trailer: 100" | |
| Height | Max. on Trailer: 83" |
| Length | 20ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 200 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.