$62,075.00
Fisherman's Central Marine | New Franklin, Ohio
The 2026 G3 Angler V 1850 SF is built for durability and performance on any water condition.
The 2026 G3 Angler V 1850 SF is built for durability and performance on any water condition.
The updated console features a modern profile that maximizes dashboard space for larger electronics. A wireless phone charger is included to keep devices powered during your trip.
| Location | New Franklin |
| Status | Available |
| Year | 2026 |
| Make & Model | G3 Angler V 1850 SF |
| Engine | Yamaha VF175XB – 175 horsepower |
| Length | 18’ 2” |
| Beam | 8 feet |
| Hull Material | Aluminum |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dry Weight | 1,780 lbs |
| Towing Width | 102 inches on trailer |
This 2026 G3 Angler V 1850 SF offers a blend of rugged construction and modern amenities for an exceptional boating experience.
| Sale Price | $62,075.00 | |
| Location | New Franklin | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 3308 | |
| Year | 2026 | |
| Make | G3 | |
| Model | Angler V 1850 SF | |
| HIN | GEN02736A626 | |
| Color | Gray | |
| Engine | Yamaha vf175XB | |
| Length | 18' 2" | |
| Beam | 8 | |
| Horsepower | 175 | |
| Engine Hours | 0 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Aluminum | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 1780 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | on Trailer: 102" |
| Length | 22ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 175 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.