$58,997.00
Fisherman's Central Marine | New Franklin, Ohio
The 2026 G3 Sportsman 1910 SE is the pinnacle of modern fishing boats, blending high performance with a striking aesthetic to set new standards in marine design.
The 2026 G3 Sportsman 1910 SE is the pinnacle of modern fishing boats, blending high performance with a striking aesthetic to set new standards in marine design.
| Feature | Description |
|---|---|
| Year | 2026 |
| Make/Brand | G3 Sportsman 1910 SE |
| Model | Sportsman 1910 SE |
| Length | 19’10” |
| Beam | 8 ft. |
| Engine | Yamaha 150 SHO (Single Outboard) |
| Horsepower | 150 hp |
| Hull Material | Aluminum (.100 gauge welded) |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dry Weight | 1,427 lbs. |
| Status | New and available for immediate delivery |
This boat is engineered to deliver exceptional performance while offering premium features that elevate every fishing excursion. Whether you’re chasing trophy bass or enjoying a quiet day on the lake, the 2026 G3 Sportsman 1910 SE provides unmatched comfort, safety, and reliability.
| Sale Price | $58,997.00 | |
| Location | New Franklin | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 3293 | |
| Year | 2026 | |
| Make | G3 | |
| Brand | Sportsman 1910 SE | |
| Model | Sportsman 1910 SE | |
| HIN | GEN00761I526 | |
| Color | Grey | |
| Engine | Yamaha 150 SHO | |
| Length | 19' 10" | |
| Beam | 8 | |
| Horsepower | 150 | |
| Engine Hours | 0 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Aluminum | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 1427 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | on Trailer: 92" |
| Length | 24ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 150 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.