$104,748.00
Buckeye Sports Center | Peninsula, Ohio
The 200 HG is a rugged aluminum workhorse engineered for demanding marine environments.
The 200 HG is a rugged aluminum workhorse engineered for demanding marine environments.
| Length (ft) | 22 5" |
| Breadth (in.) | 96 |
| Beam Width | 80" |
| Maximum Persons | 7 |
| Fuel Capacity (gal) | 50 |
| Towing Weight (lbs) | 4,300 |
| Engine Type | MERCURY 225 hp four‑stroke outboard |
| Status | New – In Stock |
The 200 HG delivers uncompromising strength, advanced safety features, and exceptional comfort for serious boating enthusiasts. Its aluminum construction ensures longevity while its thoughtful design maximizes performance on every trip.
| Retail Price | $122,773.00 | |
| Sale Price | $104,748.00 | |
| Location | Peninsula | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | N26041 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Lund | |
| Model | 200 HG | |
| Color | BLACK GLOSS | |
| Engine | MERCURY 225 4S | |
| Length | 22' 5" | |
| Horsepower | 225 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Aluminum | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available | |
| Percentage down | 20 |
| Length | 22ft 5in |
| Engine Power | 225 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.