Contact for Price
Buckeye Sports Center | Peninsula, Ohio
The 2026 Nautique Super Air Nautique G23 is the ultimate wake‑boarding vessel that has dominated the industry for over ten years.
The 2026 Nautique Super Air Nautique G23 is the ultimate wake‑boarding vessel that has dominated the industry for over ten years.
| Location | Peninsula |
| Condition | New |
| Availability | In Stock |
| Stock Number | N26096 |
| Year | 2026 |
| Make | Nautique |
| Model | Super Air Nautique G23 |
| HIN | CTC64381A626 |
| Color | Tungsten Gray, Anthracite Flake |
| Engine | Zz6 6.2L PCM 450 |
| Length | 23' 0" |
| Beam | 102” (2.59 m) |
| Horsepower | 450 |
| Propulsion | V-Drive |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gas |
| Dry Weight | ≈6,300 lbs. (2,858 kg) |
| Status | Available |
The Nautique Super Air G23 delivers unmatched performance and luxury for wake‑boarding enthusiasts of all levels.
| Location | Peninsula | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | N26096 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Nautique | |
| Model | Super Air Nautique G23 | |
| HIN | CTC64381A626 | |
| Color | TUNGSTEN GRAY, ANTHACITE FLAKE | |
| Engine | ZZ6 6.2L PCM 450 | |
| Length | 23' 0" | |
| Beam | 102” (2.59 m) | |
| Horsepower | 450 | |
| Propulsion | V-Drive | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | Approx: 6,300 lbs. (2,858 kg) | |
| Status | Available |
| Length | 23ft 0in |
| Engine Power | 450 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.