
$75,500.00
ACS Marine | Buchanan, TN
The 2024 Phoenix Bass Boats 721 PRO XP is the latest evolution of a decade‑long legacy in bass fishing performance.
The 2024 Phoenix Bass Boats 721 PRO XP is the latest evolution of a decade‑long legacy in bass fishing performance.
| General Details | |
|---|---|
| Year | 2024 |
| Make & Model | Phoenix Bass Boats 721 PRO XP |
| Type | Fishing Boat – Powered |
| Dimensions | |
| Length | 20′ 11″ |
| Beam | 96 in. |
| Capacity & Weight | |
| Fuel Capacity | 50 gal. |
| Rear Livewell | 44 gal. |
| Total Weight | ~1,850 lb. |
| Engine Power | |
| Maximum horsepower range | 200–250 hp |
This boat combines proven design with modern technology to deliver unmatched performance on every bass fishing outing.
| Condition | NEW | |
| Year | 2024 | |
| Make | Phoenix Bass Boats | |
| Model | 721 PRO XP | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Fishing | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Length | 20' 11" |
| Beam | 96" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 50 gal |
| Rear Livewell Capacity | 44 gal |
| Weights | |
| Weight | approx: 1850 lbs |
| Engine | |
| Engine | Max: 200-250 HP |
| Beam | 8ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.