
$82,500.00
ACS Marine | Buchanan, TN
Phoenix Bass Boats 2024 920 Elite
The new 920 Elite is a top‑performance fishing boat that builds on the proven design of its sibling, the 921 Elite. With large forward trim buttons and an expansive tackle storage layout, this vessel is engineered for serious anglers who need reliable performance whether they’re spending a relaxed day with family ...
[read more]Phoenix Bass Boats 2024 920 Elite
The new 920 Elite is a top‑performance fishing boat that builds on the proven design of its sibling, the 921 Elite. With large forward trim buttons and an expansive tackle storage layout, this vessel is engineered for serious anglers who need reliable performance whether they’re spending a relaxed day with family or racing to catch game fish.
Key features include:
| Specifications | |
|---|---|
| Condition | New |
| Year | 2024 |
| Make | Phoenix Bass Boats |
| Model | 920 Elite |
| Vehicle Type | Boat |
| Category | Fishing |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Length | 20 ft 6″ |
| Beam | 96 in |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 50 gal |
| Rear Livewell Capacity | 44 gal |
| Weights | |
| Weight | ≈ 1,850 lb |
| Engine | |
| Maximum Power | 200–250 hp |
| Condition | NEW | |
| Year | 2024 | |
| Make | Phoenix Bass Boats | |
| Model | 920 Elite | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Fishing | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Length | 20' 6" |
| Beam | 96" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 50 gal |
| Rear Livewell Capacity | 44 gal |
| Weights | |
| Weight | Approx: 1850 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | Max: 200 hp - 250 hp |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | Max: 200 hp - 250 hp |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.