$73,000.00
Barnes Marine | Counce, Tennessee
The 2014 Axis Wake Research A24 is a standout among towboats with its generous seating and storage space while delivering the high‑performance wakes that define the brand.
Equipped with new wake/surf hull technology, this boat offers superior wave quality for both wakeboarding and surfing. Adding the optional SURF GATE system elevates the water ...
[read more]The 2014 Axis Wake Research A24 is a standout among towboats with its generous seating and storage space while delivering the high‑performance wakes that define the brand.
Equipped with new wake/surf hull technology, this boat offers superior wave quality for both wakeboarding and surfing. Adding the optional SURF GATE system elevates the water experience even further. Unlike competitors that drift left or right, Axis Wake keeps your ride centered on you.
| Feature | Detail |
|---|---|
| Sale Price | $73,000.00 |
| Location | Counce, Tennessee |
| Condition | Pre‑Owned |
| Stock Number | U743 |
| Year | 2014 |
| Make | Axis Wake Research |
| Model | A24 |
| HIN | AWRC2045K314 |
| Color | Silver |
| Engine | Monsoon 350SS |
| Length | 24' 0" |
| Beam | 8.5' |
| Engine Hours | 533 |
| Propulsion | V‑Drive |
| Hull Material | Fiberglass Reinforced |
| Fuel Type | Gasoline |
| Status | Available |
| Sale Price | $73,000.00 | |
| Location | Counce, Tennessee | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Stock Number | U743 | |
| Year | 2014 | |
| Make | Axis Wake Research | |
| Model | A24 | |
| HIN | AWRC2045K314 | |
| Color | Silver | |
| Engine | Monsoon 350SS | |
| Length | 24' 0" | |
| Beam | 8.5 | |
| Engine Hours | 533 | |
| Propulsion | V-Drive | |
| Hull Material | Fiberglass Reinforced | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available |
| Length | 24ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.