$59,995.00
Barnes Marine | Counce, Tennessee
2016 Tige R21 Boat – Available Now!
Locally owned and meticulously cared for.
2016 Tige R21 Boat – Available Now!
Locally owned and meticulously cared for.
| Selling Price: $59,995.00 | |
| Location | Counce, Tennessee |
|---|---|
| Status | Available for purchase |
| Condition | Pre‑Owned |
| Year Built | 2016 |
| Make & Model | Tige R21 |
| Hull Identification Number (HIN) | TIX0094JF616 |
| Color Scheme | Blue/White |
| Engine | Indmar Raptor 6.2L, 400 HP |
| Total Engine Hours | 597 hours |
| Length | 21' 5" |
| Breadth (Beam) | 8′6″ |
| Propulsion System | V‑Drive configuration |
| Hull Material | Fiberglass/Composite construction |
| Fuel Type | Gasoline |
| Mooring Width | 102 inches (8 ft 6″) |
This well‑maintained Tige R21 is perfect for cruising, fishing or leisure. Contact us today to arrange a viewing and experience the quality of this boat firsthand.
| Sale Price | $59,995.00 | |
| Location | Counce, Tennessee | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Stock Number | C246 | |
| Year | 2016 | |
| Make | Tige | |
| Model | R21 | |
| HIN | TIX0094JF616 | |
| Color | Blue/White | |
| Engine | Indmar Raptor 6.2L 400 | |
| Length | 21' 5" | |
| Beam | 8'6 | |
| Engine Hours | 597 | |
| Propulsion | V-Drive | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available | |
| Width | 102 in |
| Length | 21ft 5in |
| Beam | 8ft 6in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.