$75,000.00
Barnes Marine | Counce, Tennessee
Discover the 2024 Avid Boats 23 Fusion
The 2024 Avid Boats 23 Fusion is engineered for boaters who crave both a cozy family experience and serious fishing capability. Its spacious, 101‑inch beam delivers stability while offering ample room for guests.
Discover the 2024 Avid Boats 23 Fusion
The 2024 Avid Boats 23 Fusion is engineered for boaters who crave both a cozy family experience and serious fishing capability. Its spacious, 101‑inch beam delivers stability while offering ample room for guests.
Add a detachable ski tow bit to elevate your adventure on the water. The 23 Fusion’s design makes it easy to incorporate additional fishing or recreational equipment without sacrificing comfort.
| 2024 Avid Boats 23 Fusion Specifications | |
|---|---|
| Model Year | 2024 |
| Length Overall (LOA) | 23′ 0″ |
| Beam | 8.5′ (101 in.) |
| Hull Material | Aluminum |
| Engine Type | Yamaha 200 SHO outboard |
| Fuel Capacity | Gasoline |
| Propulsion System | Single outboard |
| Batteries | 12‑V system with dual 100 Ah batteries |
| Livery Color | Marron/Gray |
| Status | Available for sale in Counce, Tennessee |
The Avid Boats 23 Fusion offers a superior combination of comfort and performance, making it the ideal choice for families who love to fish. Explore this exceptional vessel today.
| Sale Price | $75,000.00 | |
| Location | Counce, Tennessee | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Stock Number | C388 | |
| Year | 2024 | |
| Make | Avid Boats | |
| Model | 23 Fusion | |
| HIN | AVD02784C424 | |
| Color | Marron\Gray | |
| Engine | Yamaha 200 SHO | |
| Length | 23' 0" | |
| Beam | 8.5 | |
| Engine Hours | 5 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Aluminum | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available | |
| Width | Bottom: 69" |
| Length | 23ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.