$285,000.00
Barnes Marine | Counce, Tennessee
Boat Listing: 2024 Tige 25 Ultra ZX – Pre‑Owned Vivid Royal Blue
Sale Price: $285,000
Location: Counce, Tennessee
| Year | 2024 |
|---|---|
| Make | Tige |
| Model | 25 Ultra ZX |
| Stock Number | C325 |
| Status | Available |
| Condition | Pre‑Owned |
| Engine Hours | 68 |
| Length | 25 ft 0 in |
| Beam (Width) | 8.5 ft |
| Propulsion System | V‑Drive |
| Hull Material | Fiberglass Reinforced |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine Details | In ... |
Boat Listing: 2024 Tige 25 Ultra ZX – Pre‑Owned Vivid Royal Blue
Sale Price: $285,000
Location: Counce, Tennessee
| Year | 2024 |
|---|---|
| Make | Tige |
| Model | 25 Ultra ZX |
| Stock Number | C325 |
| Status | Available |
| Condition | Pre‑Owned |
| Engine Hours | 68 |
| Length | 25 ft 0 in |
| Beam (Width) | 8.5 ft |
| Propulsion System | V‑Drive |
| Hull Material | Fiberglass Reinforced |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine Details | Indmar 6.2 Raptor, 575 HP Super‑Charged |
| Hull Identification Number (HIN) | TIX0029HC424 |
| Exterior Color | Vivid Royal Blue |
This premium Tige 25 Ultra ZX, built in 2024, offers powerful performance with its Indmar 6.2 Raptor engine and V‑Drive propulsion system. With only 68 hours of use, the fiberglass hull remains pristine, delivering both speed and durability on open water.
| Sale Price | $285,000.00 | |
| Location | Counce, Tennessee | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Stock Number | C325 | |
| Year | 2024 | |
| Make | Tige | |
| Model | 25 Ultra ZX | |
| HIN | TIX0029HC424 | |
| Color | Vivid Royal Blue | |
| Engine | Indmar 6.2 Raptor 575 Super Charged | |
| Length | 25' 0" | |
| Beam | 8.5 | |
| Engine Hours | 68 | |
| Propulsion | V-Drive | |
| Hull Material | Fiberglass Reinforced | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available |
| Length | 25ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.