$84,950.00
Barnes Marine | Counce, Tennessee
2025 Harris Sunliner 250 CW
The new Harris Sunliner 250 CW is a premium pontoon designed for family adventures on the water.
2025 Harris Sunliner 250 CW
The new Harris Sunliner 250 CW is a premium pontoon designed for family adventures on the water.
The interior features soft yet durable pillow‑top vinyl upholstery set within an attractive new cabin fence. Flexible seating configurations let you tailor the space to your needs, while ample onboard storage keeps all gear organized and accessible.
| 2025 Harris Sunliner 250 CW Overview | |
|---|---|
| Sale Price | $84,950.00 |
| Location | Counce, Tennessee |
| Status | Available |
| Condition | New |
| Boat Details | |
| Year | 2025 |
| Make & Model | Harris Sunliner 250 CW |
| Hull Material | Triple tube pontoon |
| Length | 25′ 0″ (7.62 m) |
| Beam / Width | 8 ½″ (2.44 m) / 8 6″ (2.59 m) |
| Engine & Performance | |
| Engine Type | 250‑hp Verado outboard |
| Fuel Type | Gasoline |
| Propulsion | Single outboard |
| Identification & Registration | |
| HIN (Hull Identification Number) | HAMP2967J425 |
| Color | Silver |
| Engine Hours | 1 hour |
| Additional Features | |
| Horsepower | 250 hp |
| Stock Number | 1249 |
This 2025 Harris Sunliner offers unmatched comfort, style and versatility for families seeking memorable days on the water.
| Sale Price | $84,950.00 | |
| Location | Counce, Tennessee | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 1249 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Harris | |
| Model | Sunliner 250 CW | |
| HIN | HAMP2967J425 | |
| Color | Silver | |
| Engine | 250L VERADO | |
| Length | 25' 0" | |
| Beam | 8.5 | |
| Horsepower | 250 | |
| Engine Hours | 1 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Triple tube | |
| Fuel Type | Gas | |
| Status | Available | |
| Width | Beam: 8' 6" |
| Length | 25ft 0in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 250 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.