$29,995.00
Fish And Ski Marine | Canton, Texas
2021 G3 Sportsman 1910
Key Features:
2021 G3 Sportsman 1910
Key Features:
Crew Comfort & Storage:
Seating & Amenities:
Safety & Navigation:
Specifications:
Location & Condition:
| Location | Canton | |
| Condition | USED | |
| Stock Number | U124K021 | |
| Year | 2021 | |
| Make | G3 | |
| Model | Sportsman 1910 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Fishing | |
| Engine | Yamaha VMAX SHO | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 150 HP | |
| Fuel Type | Gas | |
| Color | Gray | |
| Features May Include | Sonar GPS Includes Trailer |
| Dimensions | |
| Length | Boat: 19' 10" | Package: 24' 10" |
| Width | Boat: 64" | on Trailer: 92" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 21 G. |
| Seating Capacity | 4 Persons |
| Weights | |
| Weight | Package: 2445 lbs |
| Dry Weight | 1375 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | Max: 150 hp |
| Dry Weight | 1375 lbs approx. |
| Max Persons | 4 |
| Engine Power | 150 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.