Contact for Price
Marine Products | Salt Lake City, UT
The brand‑new 2026 Supra SA 575 delivers unmatched performance with a powerful 6.2L Ford Raptor 575 engine, producing an impressive 510 horsepower for exhilarating speed and agility on the water.
The brand‑new 2026 Supra SA 575 delivers unmatched performance with a powerful 6.2L Ford Raptor 575 engine, producing an impressive 510 horsepower for exhilarating speed and agility on the water.
| Vehicle Details | |
|---|---|
| Year | 2026 |
| Make | Supra |
| Model | SA 575 |
| Type | Bowrider Boat |
| Engine & Performance | |
| Engine Type | 6.2L Ford Raptor 575 (Supercharged) |
| Horsepower | 510 HP |
| Propulsion System | V‑Drive, Powered |
| Dimensions & Capacity | |
| Length (LOA) | 22 ft 5 in |
| Beam (Width) | 8 ft 5 in |
| Maximum Passengers | 15 |
| Fuel & Storage | |
| Fuel Type | Gasoline |
| Fuel Capacity67 gal | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 1SU2603 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Supra | |
| Model | SA 575 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | ISRSX019H526 | |
| Engine | 575 Supercharged Raptor | |
| Propulsion | V-Drive | |
| LOA (Length) | 22 ft 5 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 5 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 510 HP | |
| Fuel Type | Gas | |
| Max Persons | 15 | |
| Fuel Capacity | 67 gal |
| Length | 22ft 5in |
| Beam | 8ft 5in |
| Engine Power | 510 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.