Contact for Price
Fort Fremont Marine | Fremont, WI
Discover the 2026 Supra SV 400, a compact powerhouse that delivers exceptional performance without compromising style or comfort.
Discover the 2026 Supra SV 400, a compact powerhouse that delivers exceptional performance without compromising style or comfort.
| General Information | |
|---|---|
| Year | 2026 |
| Model | SUV 400 |
| Make | Supra |
| Dimensions & Capacity | |
| Total Length (LOA) | 21 ft 10 in |
| Length with Platform | 24 ft 0 in |
| Width (Beam) | 8 ft 6 in / 102 inches |
| Maximum Seating Capacity | 15 persons |
| Engine & Performance | |
| Engine Type | Indmar Raptor 400 (350 HP) |
| Fuel System | 60 gallon capacity, gasoline powered |
| Weight (Dry) | 6,100 lbs |
| Total Weight with Trailer | 7,700 lbs |
| Additional Features | |
| Bimini Top & Swim Platforms | Included for sun protection and comfort. |
| Wakeboard/Ski Tower | Powerful tower setup for optimal wakesurfing. |
| Sound System, Touchscreen & Bluetooth | Integrated entertainment options on board. |
| Hull & Build | |
| Material | Fiberglass hull construction for durability and performance. |
| Color Scheme | Exterior black/white, interior Pecan/black/white finish. |
| Trailer Compatibility | |
| Length on Trailer | 27 ft 2 in |
| Tower Height (Up) | 11 ft 5 in |
| Tower Height (Down) | 8 ft 1 in |
| Draft & Ballast | |
| Draft | 28 inches |
| Ballast Standard | 3,800 lbs |
The 2026 Supra SV 400 is engineered for those who demand top-tier wakeboarding and wakesurfing performance in a vessel that’s easy to transport and maintain. Whether you’re hosting family gatherings or chasing the next big wave, this boat delivers an unmatched combination of agility, power, and comfort.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | SP07J526 | |
| Year | 2026 | |
| Make | SUPRA | |
| Model | SV 400 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Wakeboard/Wakesurf | |
| VIN | ISRSU007J526 | |
| Engine | INDMAR Raptor 400 | |
| LOA (Length) | 21 ft 10 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Type/Use | Pleasure | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 350 HP | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 6100 lbs | |
| Hull Material | Fiberglass | |
| Color | Black/White | |
| Interior Color | Pecan/Black/White | |
| Max Persons | 15 | |
| Fuel Capacity | 60 gal | |
| Features May Include | Bimini Top Wakeboard / Ski Tower Soundsystem Powered Tower Touch Screen Bluetooth Swim Platforms |
| Length | 21ft 10in |
| Beam | 8ft 6in |
| Dry Weight | 6100 lbs approx. |
| Engine Power | 350 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.