Contact for Price
V2 Boat Center | New Lisbon, WI
The 2026 Bennington M Quad Bench 22 MFB is a top‑selling pontoon layout that delivers maximum seating, storage, and lounge space for up to ten guests.
The 2026 Bennington M Quad Bench 22 MFB is a top‑selling pontoon layout that delivers maximum seating, storage, and lounge space for up to ten guests.
| Dimensions & Capacities | |
|---|---|
| Total Length | 24 ft 3″ (pontoon: 21 ft 4″, deck: 23 ft 6″) |
| Beam | 8 ft 6″ |
| Pontoon Diameter | 25″ |
| Sitting Capacity | 10 persons |
| Fuel Capacity | 23.9 gal (approximately 90 L) |
| Engine & Performance | |
| Powerplant | MERC 200 HP PROXS DTS‑25 single outboard |
| Propulsion Type | Powered pontoon |
| Fuel Type | Gasoline |
| Construction & Finish | |
| Hull (no engine) | 2,379 lb / 2,801 lb with engine installed |
| Exterior Color | White |
| Interior Color | Veneto White |
This Bennington M Quad Bench pontoon is engineered for comfort and performance, making it ideal for family outings or entertaining guests on the water. Its spacious layout, advanced electronics, and durable construction ensure a memorable boating experience.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2210G | |
| Year | 2026 | |
| Make | Bennington | |
| Model | M Quad Bench 22 MFB | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| VIN | EETWS8264I526 | |
| Engine | MERC 200 HP PROXS DTS 25 | |
| LOA (Length) | 24 ft 3 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Pontoon Length | 21 ft 4 in | |
| Pontoon Diameter | 2 ft 1 in | |
| Color | White | |
| Interior Color | Veneto White | |
| Max Persons | 10 | |
| Fuel Capacity | 23.9 L | |
| Features May Include | Sonar Radar GPS Depthsounder Swim Ladder Bimini Top Soundsystem Touch Screen Bluetooth Swim Platforms |
| Dimensions | |
| Overall Length | 24' 3" |
| Length | Pontoon: 21' 4"| Deck: 23' 6" |
| Transom Height | 20" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 25" |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 10 Persons |
| Fuel Capacity | 23.9 Gal |
| Weights | |
| Weight | Hull (no engine): 2379/2801 lbs |
| Engine | |
| Engine Type | Single Outboard |
| Engine Power | 115 HP |
| Electric | |
| Gauges | Pontoon: 0.08 |
| Fuel System | |
| Fuel Type | Gasoline |
| Length | 24ft 3in |
| Beam | 8ft 6in |
| Max Persons | 10 |
| Engine Power | 115 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.