Contact for Price
V2 Boat Center | New Lisbon, WI
New Model Overview
Key Interior Features
New Model Overview
Key Interior Features
Convenience Additions
Exterior Highlights
Console Technology
Safety & Maintenance Features
Specifications Summary
This Bennington M Swingback offers a blend of luxury comfort and high performance for the modern boating enthusiast. Its innovative swingback seating, advanced console technology, and robust exterior features make it an ideal choice for cruising, entertaining, or exploring waterways in style and safety.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2223G | |
| Year | 2026 | |
| Make | Bennington | |
| Model | M Swingback 24 MSB | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Tritoon | |
| VIN | ETWS0412L526 | |
| Engine | 300XLV | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| LOA (Length) | 25 ft | |
| Beam (Width) | 8 ft 6 in | |
| Type/Use | PONTOON | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Builder | BENNINGTON | |
| Actual Location | IN TRANSIT | |
| Steering Type | HYD POWER | |
| Number of Engines | 1 | |
| Engine Type | FourStroke Mercury V8 Verado 300 | |
| Engine Power | 300 HP | |
| Color | GREY/BLK | |
| Interior Color | GREY | |
| Features May Include | Sonar GPS Swim Ladder Bimini Top Soundsystem Powered Tower Touch Screen Bluetooth Swim Platforms |
| Dimensions | |
| Overall Length | 26' 3" |
| Length | Pontoon: 23' 4" | Deck: 25' 6" |
| Transom Height | 20" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Pontoon Diameter: 25" |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 12 Persons |
| Fuel Capacity | 23.9 Gal |
| Weights | |
| Weight | Hull (no engine): 2260/3789 lbs |
| Engine | |
| Engine Type | Single Outboard |
| Engine Power | 150 HP |
| Electric | |
| Gauges | Pontoon: 0.08 |
| Fuel System | |
| Fuel Type | Gasoline |
| Length | 25ft 0in |
| Beam | 8ft 6in |
| Max Persons | 12 |
| Engine Power | 300 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.