$85,999.00
Team Winnebagoland Marine Center | Oshkosh, WI
Discover the 2026 Yamaha Boats 222SD, a bowrider that sets new standards in performance and comfort.
Discover the 2026 Yamaha Boats 222SD, a bowrider that sets new standards in performance and comfort.
The 2026 Yamaha Boats 222SD combines cutting-edge technology, luxurious comfort, and robust performance to deliver a truly exceptional boating experience.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2818 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha Boats | |
| Model | 222SD | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | YAMC0197A626 | |
| Color | MIST GRAY | |
| Engine Hours | 0 | |
| Engine Power | 400 HP | |
| LOA (Length) | 22 ft | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Length | 22' | On Trailer: 24' | On Trailer With Tongue Folded: 22'6" |
| Height | On Trailer: 10'7" | on Trailer with Tower Folded: 9'5" |
| Beam | 8' 6" |
| Draft | 19" |
| Dead Rise | 20° |
| Bridge Clearance | In-Water Height: 7'7" |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 10 persons |
| Weight, Maximum Capacity | 2,200 lbs |
| Storage Capacity | 502 GAL |
| Fuel Capacity | 70 GAL |
| Weights | |
| Weight | 4,041 LBS |
| Dry Weight | On Trailer: 5254 LBS |
| Engine | |
| Engine | Twin 4-cylinder, 4-stroke, 1.9 Liter High Output Yamaha Marine Engines |
| Displacement | Per Engine: 1898cc |
| Length | 22ft 0in |
| Dry Weight | On Trailer: 5254 LBS approx. |
| Max Weight Capacity | 2,200 lbs approx. |
| Max Persons | 10 |
| Engine Power | 400 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.