
$3,670.00
Coos Bay Marine Inc. | Coos Bay, OR
Discover the MERCURY MARINE FOURSTROKE 9.9HP EFI PROKRICKER OUTBOARD, a reliable fishing companion designed for effortless starts and precise trolling control.
The ...
[read more]Discover the MERCURY MARINE FOURSTROKE 9.9HP EFI PROKRICKER OUTBOARD, a reliable fishing companion designed for effortless starts and precise trolling control.
The powerhead is meticulously balanced for a smoother experience, and soft rubber mounts isolate vibrations. Whether you’re listening for fish or chatting on the water, enjoy maximum quietness.
A robust four‑blade prop delivers consistent speed, enabling precise presentation even on big boats or rough waters.
No need to strain—power tilt allows effortless stowage or deployment, keeping your focus where it matters: fishing.
| Condition: | NEW |
| Stock Number: | 348883 |
| Year: | 2026 |
| Make: | MERCURY MARINE® |
| Model: | FourStroke 9.9hp EFI ProKicker |
| Vehicle Type: | Outboard |
| Category: | Four Stroke |
| Engine: | 9.9EXLHPT CT Pro Kicker EFI |
| Propulsion Type: | Powered |
| Steering Type: | Tiller Handle |
| Engine Power: | 9.9 HP |
| Fuel Type: | Gas |
| Dry Weight: | 119 lbs |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 348883 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Mercury Marine® | |
| Model | FourStroke 9.9hp EFI ProKicker | |
| Vehicle Type | Outboard | |
| Category | Four Stroke | |
| Engine | 9.9EXLHPT CT Pro Kicker EFI | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Steering Type | Tiller Handle | |
| Engine Type | Four Stroke | |
| Engine Power | 9.9 HP | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 119 lbs |
| Dry Weight | 119 lbs approx. |
| Engine Power | 9.9 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.