
Contact for Price
Bradford Marine & ATV | North Little Rock, Arkansas
Location: North Little Rock Status: NEW Stock #: 45302 Year: 2026 Make & Model: Sea‑Doo GTX™ 170 Tech, Audio, iDF, iBR
Location: North Little Rock Status: NEW Stock #: 45302 Year: 2026 Make & Model: Sea‑Doo GTX™ 170 Tech, Audio, iDF, iBR
The Sea‑Doo GTX 170 is covered by BRP’s limited warranty, providing one year of protection against manufacturing defects.
| Location | North Little Rock | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 45302 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ 170 Tech, Audio, iDF, iBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | Personal Watercraft | |
| Length | 11 ft |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 170 |
| Engine Power | 170 HP |
| Dimensions | |
| Length | 135,9" / 345,1 cm |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 26.1 US gal / 98.9 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg |
| Electric | |
| Gauges | 7.8 in. Color LCD Display (With Tech package) |
| Features | |
| Features | Tech Package, audio, iDF, iBR |
| Hull Type | ST3® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 170 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.