
$7,399.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
Experience the thrill of the new 2025 Sea‑Doo Spark™ Trixx, a high‑performance personal watercraft designed for riders who crave excitement and style.
Experience the thrill of the new 2025 Sea‑Doo Spark™ Trixx, a high‑performance personal watercraft designed for riders who crave excitement and style.
• Engine: 900 ACE™, 899 cc displacement, closed-loop cooling
• Power: 90 hp (87 octane fuel)
• Length: 111 inches | Width: 46 inches | Height: 42 inches
• Fuel capacity: 7.9 US gallons | Dry weight: 435 lbs
The Spark™ hull is built from Polytec® material for durability, while the slim seat provides a low center of gravity. The iBR® system offers smooth braking and reverse operation, making trick riding easier and safer.
A one‑year limited warranty covers all components of this watercraft, ensuring peace of mind with every ride.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B250026 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ Trixx for 1 Rotax® 900 ACE™ - 90 iBR and Audio | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Seated | |
| VIN | YDV44816C525 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™- 90 |
| Displacement | 899 cc |
| Cooling System | Closed-Loop Cooling System (CLCS) |
| Engine Power | 90 hp |
| Fuel Type | 87 octane |
| Intake Design | Naturally aspirated |
| Drivetrain | |
| Reverse | Electronic iBR® |
| Throttle | System: iTC™ (Intelligent Throttle Control) System |
| Chassis | |
| Exhaust | D-Sea-BeI™ System |
| Dimensions | |
| Length | 111" / 283 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 1 (up to 2 passengers with accessory seat) |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | Glove Box: 0.71 US gal / 2.68 L | Front Bint: 11 US gal / 42 L (Optional) | Total: 11.8 US Gal / 44.7 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 435 lb / 197 |
| Weight | Capacity: 352 lb / 160 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5'' Digital Display |
| Features | |
| Features | Slim seat, 1-up freestyle seat, iBR® - Intelligent Brake & Reverse, Extended VTS™ (Variable Trim System), LinQ™ attachment system, Tow Hook |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 435 lb / 197 approx. |
| Max Persons | 1 |
| Engine Power | 90 hp |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.