
$8,999.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
Discover the 2025 Yamaha WaveRunner JetBlaster DLX 2‑Up
This new personal watercraft delivers full fun without compromise, featuring advanced technology for every on‑water adventure.
Discover the 2025 Yamaha WaveRunner JetBlaster DLX 2‑Up
This new personal watercraft delivers full fun without compromise, featuring advanced technology for every on‑water adventure.
| Vehicle Details | |
| Condition | New |
| Year | 2025 |
| Make/Model | Yamaha WaveRunners JetBlaster DLX 2‑Up |
| Engine & Power | |
| Type | 3‑Cylinder, 4‑Stroke TR-1 Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049 cc |
| Dimensions & Capacity | |
| Length | 9′ 9″ |
| Width | 3′ 9″ |
| Height | 3′ 8″ |
| Fuel & Storage | |
| Fuel Capacity | 13.2 gal |
| Oil Capacity | 3.4 L |
| Seating | 1–2 persons |
| Features & Extras | |
| Glove Box, Water‑Resistant Under‑Seat Storage, Deck Mats, Maintenance‑Free Battery | |
This 2025 Yamaha WaveRunner JetBlaster DLX 2‑Up combines performance, convenience, and comfort for the ultimate watercraft experience.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | YW250486B | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | Jetblaster DLX 2-Up | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Stand Up | |
| VIN | YAMA1759D525 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 3-cylinder, 4-stroke TR-1 Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 9'9" |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'8" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 13.2 Gal |
| Storage Capacity | 3.5 Gal |
| Seating Capacity | 1-2 persons |
| Oil capacity | 3.4 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 589 lbs |
| Features | |
| Features | Glove Box | Water-resistant Under-seat Storage | Deck Mats | Maintanence-free Battery |
| Fuel Gauge Type | LCD |
| Dry Weight | 589 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.